Değnekli Kervan


Yapmak istediğiniz her ne varsa yapmalısınız, yapın. Uyanacağınız bir sonraki sabahın yeni hayatınızdaki ilk sabah ve yaşamınızdaki son sabah olacağını unutmadan yapın. İçinizde kalacak her şeyin anınızı zedelemesine izin vermeyin. İnsanları çok sevin. Sevin ki son sabahınızın ardından çok severek bir kervana takıldı desinler. Ha bireylerin sizin hakkınızda iyi konuşmaları için değil bu sadece son sabahın ardından sizden sonra geleceklerin yüreğinde sevgi filizleri yeşerir umudu işte. Bir insan bir insana bir şey öğretmez bence zaten. Bir insan bir insanı anlayabildiği kadar öğrenir sadece. Öğrenebilmenin yegane bir hududu varsa o da sevgidir. Seven insan görür, gören insan taşır, taşıyan insan kazandırır. Eğer ki siz kendinize ve kendinizin meydana getirdiği devletinize layık bir birey olarak yaşamak ve hatta yaşamınızın sonlanışından sonra bile yararlı bireyler olmak istiyorsanız sevin. Yalansız, katıksız, şeffaf bir hisle sevin. Dolandırmadan, yıpratmadan, yormadan sevin.
Ömrünüzün her anı değerlidir. Değer verdiklerinizle bunu paha biçilemez bir ruha bürüyün. Maddesel kaygıların değerlerinize dokunmasına izin vermeden, materyalist beklentileri en aza indirgeyerek yaşama dokunmaya gayret edin. Emin olun yaşam hırslar, kaygılar ve inançsızlıkların sıyrılmışlığıyla daha anlamlı daha güzel olacaktır.
Yaşamı büyütmek, ilerletmek ve yaşamak sizlerin elindedir. Nasıl yaşayacağınıza sizler karar verin. Bir kesimin daha çok mutlu olması için değil soluduğunuz havayı soluyan herkesin sizinle birlikte mutlu olması için gayret gösterin.
Karar sizin.!


Like it? Share with your friends!

Mert Atal
Yarınların; daha özgür, daha akılcı, aydın fikirli, vicdani sorumluluğu yönetmede güçlü çocuklarının annesi bir eğitimciyim. Yaşanılası bir dünya için bu çaba...

9 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir