Dolunay Bakışlı Küçük Kız


Yokluk yıllarıydı, bir kitap geçti elime. Kırmızı kaplı, beyaz kuşe kağıda basılı. Nereden geldi, nasıl geçti, kimindi hiç bilmiyorum. Tek hatırladığım içinin renkli  resimlerle dolu oluşuydu. Altında yazılar vardı ama kimin umurundaydı? Zaten okuma yazma da  bilmiyordum ki. İşte o resimler o gün beni hayal dünyama taşıdı. Artık balıklar pembe, sokaklar bahçe, kapıya her gelen hızırdı. Kısacası bu dünya çok güzel ve başkaydı. Alabildiğine özgür ve sonsuz bu dünyada bana düşen tek şey harekete geçmekti. Bende geçtim tabi ki. Mekanım dünyaydı. Bana ait kocaman dikili ağacıma çoktan asılmıştı bile mavi boncuklu uçan  ipim. Evimin gece lambasıydı, koca kafalı tonton dolunay.

Savurdum saçlarımı dünyanın boşluğuna. Çoktan daldım hayal rüyasına. El salladım Jüpiter,Merkür, Venüs komşularıma. Sonra bir ses duydum derinden kapı çaldı aniden. Küçük bir kız çocuğu, göz pınarlarında birikmiş yaşlar neden?  Kırmızı kaplı kitabını istiyordu hiç çekinmeden. Gözlerim doldu aniden,  sonra yüzüm güldü birden, çünkü hayal dünyasını çoktan keşfetmiştim hem de kalp gözümden.

Hale Çayan


Like it? Share with your friends!

İncetezat Edebiyat
Kişisel yazılarınızı bize göndererek sitemizde yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. https://www.incetezat.com/misafir-yazarlik/

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir