Tuhaf


Ne kadar çok şeyi tuhaf bulurduk Corona’dan önce.  Şimdi bir minik maske bir çalım attı, tuhaf bulduğumuz her şey lüks hale geldi. Hatta maske o kadar normal oldu ki takmamak endişeyle karşılanıyor. 

İddialı konuşmalar, maddi ve manevi güç savaşları yerle bir oldu. Tüm Dünya’nın maskesi düştü, tüm gerçekler ortaya serildi. Yıllarca Avrupalıların ne kadar medeni olduğunu konuşup kendi insanımızı küçümsedik, kim bilir kibirli bakış açımızla kimleri kırdık, üzdük, engel olduk gelişimlerine…

Aslında o kadar da medeni değillermiş, güçleri sandığımız gibi değilmiş, her şeye yetemiyorlarmış. Para ile her şey çözülemiyormuş. İnsan evrenselmiş. Kimliğinde ne yazdığı önemli değilmiş.

Corona’dan ders alacağımız o kadar çok şey var ki!  Umarım bu duruma da hemen alışıp, bu sefer de; maskesi yakışmamış bence maskesi ipekten olabilirdi, gibi düşünecek durumlara düşmeyiz.  Bu sefer unutmayız, hatırlarız hep.

Zuhal KAP


Like it? Share with your friends!

İncetezat Edebiyat
Kişisel yazılarınızı bize göndererek sitemizde yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. https://www.incetezat.com/misafir-yazarlik/

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.