Yeni Yıl İlhamı


Yeni ne güzel bir kelimedir, sevmeyen var mı bilmiyorum?

Yeni yıla yaklaşırken genellikle dilekler dilenir, niyetlere fazlasıyla inandığımız, hayatlarımıza katmak istediklerimizin listelerini yaptığımız, Umut dolu olduğumuz zamanlar. Çok da keyifli bence. 

Gelmesine geliyor, yıl yenileniyor, evren yeni kapılar açıyor peki hazır mıyız?

İsteklerinin hayatına gelmesine hazır mısın? Söylemek istediğim şeyi bir örnekle anlatayım. Bir kap olduğunu düşün, üzerine daha temiz su veya okyanus suyu eklemek istiyorsun. Peki bunun için yerin var mı? Belki de önce kabını boşaltman gerekiyordur. Kullanmadıklarını hayatından çıkarman, amaç ve hedeflerine daha yakın davranman, Vaktini istemediklerinle boşa harcamayı bırakman yani gelecek olan enerjiye uyumlu olman gerekiyordur. Yoksa geleni alamazsın, uyumlu olmadığı için hayatına gelemez. Bir puzzle parçası olduğunu hayal et, parçalar uyumsuz ise yan yana duramaz, adapte olamaz. Bir düşün hayatındaki her şeyin bir yeri var. O yerleri onlara sen verdin. Ve değiştirme gücü de sende. Kırmızıyı çok seviyorsan, rastgele yaşamayı bırak, elime mor geldi bugün de bununla idare edeyim demeyi bırakmadığın sürece kırmızı sana UĞ-RA-MA-YA-CAK! 

Evren boşluk sevmez, bıraktığın şeylerin veya insanların yeri mutlaka dolacak. Neyle dolmasını istediğini de hayal et. Ben neleri seviyorum diye bugün sor kendine ve gözlemle kendini. Bu sana özel bir alan. Yepyeni, sana özel bir yıl olsun.

Sevgiler Hilal

Hilal ŞERİFOĞLU


Like it? Share with your friends!

İncetezat Edebiyat
Kişisel yazılarınızı bize göndererek sitemizde yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. https://www.incetezat.com/misafir-yazarlik/

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yenilere yer açabilmek için kaplarimizi bosaltmamiz lazım 👍 kesinlikle katılıyorum size …. umut veren bir yazı kutlarım 🌹🌹🌹

  2. Öyle bir düşündürttünüz ki benim alışkanlıklarına sıkışmış robotik hislerimi… Bu kadar mı hedef on ikiden vurulur! Duvardan duvara fırlattınız, iyice bir silkelediniz, elinizdeki kaleminiz daha çok tokaçlayacak bizleri. Kaleminize, klavyenize sağlık.