Hayal Meyal – Tarık Tufan


Yakınlaşmış bir ölüm mü?
İnsan alışıyor bir şekilde.
Benim aklım sende hâlâ.
Susuşunda.
Gözlerini kaçırışında kaldı aklım.
Gidişinde en çok…

Hayal meyal bir hikaye. Bir Tarık Tufan hikayesi. Eğer daha önce Tarık Tufan okuduysanız hüzünlü bir hikayeye başlayacağınızı tahmin edersiniz. Sade bir anlatım kullanan yazar bizden birilerinin hatta belki de bizim hikayemizi anlatıyor bu kitabında. Aşk, acı, hüzün, çaresizlik… Hepsi var bu hikayede. Hiç gerçekleşmeyen bir kahramanlık hayali ve ardından gelen çaresizlikler, güç de olsa zamanla alışılan acı gerçekler… Tüm acılara rağmen hiçbir şey olmamışcasına devam eden, aslında ettiği sanılan, hayatlar ve hiç bitmeyen iç çatışmalar… Özetle; her insanın yaşayabileceği ancak her insanda yeni bir kurguyla sergilenen insan hayatından bir kesit anlatılıyor bu hikayede.

Tarık Tufan-Hayal Meyal

Romanlarda görmeye alıştığımız uzun betimlemeler ve ayrıntıların olmadığı bu kitap uzun bir hikaye aslında. Kitap hem bu özelliği hem de dilinin yalınlığı sayesinde bir oturuşta rahatlıkla okunabiliyor. Bunların yanı sıra hikayenin akıcılığı, bölüm aralarında geçen şiirler ve düşündürücü anlamlı sözler de kitabı merak ve keyifle okumamızı sağlıyor.

Yoğun bir dönemdeyseniz, vaktiniz sınırlıysa, hikaye-roman tarzı bir kitap okumak istiyorsanız ve romantik, acıklı hikayeler de seviyorsanız tercihinizi rahatlıkla bu kitaptan yana kullanabilirsiniz.

“Hayal kırıklığı yüzlerine yerleşmiş insanların acıklı umursamazlığı, bütün sokağı kaplayan bir çığlığa dönüşür.”

Yazar: Tarık Tufan
Yayınevi: Profil Kitap
İlk Baskı Yılı: 2007
Sayfa Sayısı: 128


Like it? Share with your friends!

Ayşe Yıldız
Bildiklerini öğreten bir muallime, bilmediklerini öğrenen bir tâlibe.

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir