Posta Kutusundaki Mızıka-Tanıtım


“ ‘Posta Kutusundaki Mızıka’ unutulan mektubun kefaretidir.”diyor yazar kitabının girişinde ve ardından “Sevgili Dost” hitabıyla başlıyor eserine. Aslında bu tek cümle ve hitap ile yazar bize kitabından bazı ipuçları veriyor. Nitekim hayatın içinden, mutluluklarımıza, hüzünlerimize hatta şikayetlerimize dair dosta hitaben yazılmış mektuplar şiir tadında cümlelerle karşımıza çıkıyor bu kitapta. Açık ve akıcı bir dille yazılmış olan bu kitap deneme türünü seven tüm okuyucuların zevkle okuyacağı bir eser. Deneme sevmeyenlere de sevdireceğine inandığım, olağanüstü özellikte olmasa bile mutlaka okunması gerekenlerden olduğunu düşünüyorum.

“Sevgili Dost!

Bu sabah kuş sesleriyle uyandım. Ne güzel değil mi? Hayır, güzel değil! Açık penceremden ok gibi dalıp yastığıma saplanan karga sesleriydi.

Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum. Bu, karganın da bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özelliği olan güzel bir ötüşten mahrum oluşundan elbette. Yüzümü yıkarken acaba diyordum; acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz? Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor? Acaba ‘insan’ denince hatırlanıyor muyuz?”

Fiyat: 20,44 TL
Sayfa Sayısı:
200
Tür: Deneme
Yayınevi:
Şule Yayınları


Like it? Share with your friends!

Ayşe Yıldız
Bildiklerini öğreten bir muallime, bilmediklerini öğrenen bir tâlibe.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir