Forrester’ı Bulmak


Hikaye Amerika’da zenci mahallesinde geçiyor. 14 yaşında bir lise öğrencisi olan Jamal’in yazmaya olan yeteneği en üst seviyededir. Aynı mahallede yaşayan ve evinden hiç çıkmayan zamanın en iyi yazarı ile bir şekilde tanışır. Yazar tek bir kitap yazmıştır ve edebiyat dünyasına damga vurmuştur. Ancak evden hiç çıkmaz ve huysuz ihtiyar dediğimiz karaktere sahiptir. Jamal’e yaptığı akıl hocalığını anlatır film.

Yazmanın ilk anahtarı yazmaktır, düşünmek değil.

Can Dostum, Ölü Ozanlar Derneği, Akıl Oyunları, Esaretin Bedeli gibi filmlerden hoşlanıyorsanız bu filmden de hoşlanmanız muhtemel. Kişisel fikrim üstte isimlerini saydığım filmlerin çoğundan daha iyi bir film ancak onlar kadar popüler değil. 2000 yılında vizyona girdi ve başroldeki yazarı Sean Connery oynuyor. Kendisine kısa bir paragraf açmakta yarar var.

Sean Connery

Sir Thomas Sean Connery (d. 25 Ağustos 1930, Edinburgh), İskoç oyuncu ve yapımcı. En bilinen rolü James Bond film serilerinin Ajan 007 James Bond karakteridir. Kızıl Ekim, Gülün Adı ve Kaya filmleri en çok tanınan filmleridir. Oscar almıştır ve oynadığı filmler genelde pişmanlık yaratmaz izleyende. Bu filmde de gayet iyi bir oyunculuk sergilemiştir.

Başta yazmak ve okumakla alakalı olanların, aynı zamanda eğitimcilerin ayrıca izlemesini tavsiye ederim.

Yönetmen: Gus Van Sant
Yazar: Mike Rich
Imdb: 7,3


Like it? Share with your friends!

Murat Altaylı
Okumanın dünyanın en anlamlı eylemi olduğuna inanarak büyümedim ancak geç de olsa buna kanaat getirdim. Gündelik tüm sorunların çözümünün de bu eylemden geçtiğine inandım. Umarım sizlere de inandırabiliriz.

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yol gösterici bir paylaşım . Hayatın anahtarını bulanların çoğalması ümidi ile ..
    Sonsuz deneyimler ömürlerde …