Vejetaryen-Han Kang


Vejetaryen-Han Kang

İsyan, Tabular, Yok oluş

Algılarımızla oynayan rahatsız edici bir kitap olmasının yanında insanı okurken delip geçen bir anlatımla anlatılması elinizden bırakmadan bir gün de okumanızı sağlıyor. 

Güzel bir kurgu, alt metni bol bir anlatım, sorgulayan, empati gerektiren oldukça doyurucu bir kitap. Bir sonraki sayfaya geçtiğimde tahmin edemediğim bir etki bırakan, aşina olmadığımız hayal gücü ve yaşamlara uzanıyor.

İlk hikayeye farklı perspektiften bakılarak sunulmuş diğer iki bölüm birbirinden bağımsız görünse de bir bütünlük oluşturuyor. 
Sıradan biri kadın olan Yonğhe gördüğü bir rüya üzerine artık asla et yememeye karar verince kendisinin ve aile çevresinin bütün hayatı değişiyor. Düzenleri alt üst oluyor.

Toplumun kabul ettiğinin dışına çıkmanın getirileri, zorlamalar, dışlamalar, dayatmalar, yok saymalar yani toplumun anormal addettiği bir yola girerseniz başınıza gelecekleri anlatıyor. 

Yonğhe, içinde iç hesaplaşmalar yaşarken söz hakkı veya düşünce hakkının olmaması çok tanıdık değil mi?

2016 Uluslararası Man Booker  Ödüllü

Yazar: Han Kang

Çevirmen: Göksel Türközü

Yayınevi: A.P.R.I.L. Yayıncılık

İlk Baskı Yılı:  2016

Banu ERCAN


Like it? Share with your friends!

İncetezat Edebiyat
Kişisel yazılarınızı bize göndererek sitemizde yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. https://www.incetezat.com/misafir-yazarlik/

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tam da vegan olma yolunda ilerlerken iyi olacak bu kitap çok teşekkürler emeğinize sağlık💕

  2. Çok merak uyandırıcı bir anlatım olmuş. Kitaplığımda bir türlü okuma sırasına girmeyi bekleyenlerden ama şimdi bekletmeme kararı aldım sayenizde 👏🏻