Sessiz Sinema


En sevdiği koltuğuna oturmuş, yeni başladığı dizinin ilk bölümünü açmıştı. Battaniyesine sarılmış bir halde otururken kafasından geçen tek şey bütün hafta sonunu bu şekilde geçirmekti. Bütün hafta boyunca iş yerinde çok yorulmuştu. Bu diziye de, kendisi gibi bütün hafta sonunu bu şekilde geçirecek olan arkadaşının tavsiyesiyle başlamıştı. Normalde böyle korku hikayelerini sevmezdi. Çünkü ona yeterince korkunç gelmiyorlardı. O bunları düşünürken dizi başlamıştı bile. İlk on dakikayı izledikten sonra, tıpkı daha öncekiler gibi beğenmeyip sıkılmaya başlamıştı. Biraz daha şans vermeyi düşündü ama bu sefer de ses gitmişti. Tam kumandaya uzanacaktı ki içeriden bir ses geldiğini duydu. Televizyona baktığında içeriden gelen sesin televizyondan gelmesi gerektiğini farketti. Ekranda olan şeylerin sesi içeriden geliyordu. Fazla uykusuz kaldığını düşünmeye başlamıştı ki odasındaki bir şeylerin kırılma sesini duydu. Diziye fazla daldığını farkedip evdekinin bir hırsız olabileceğini düşünerek hemen polisi aradı. Evinde hırsız olduğunu söyledikten sonra yavaşça yerinden kalkarak kolonun yanına saklandı. Televizyon hala açıktı ve buradan biraz da olsa görebiliyordu ve içeriden gelen sesin hala görüntüyle uyumlu olduğunu farketti. Kendisini telkin etmeye çalışırken televizyondaki neye benzediğini çözemediği yaratığın bağırmaya başladığını görünce aklını kaybedecek gibi oldu çünkü aynı anda odasında da birisi bağırmaya başlamıştı. Olduğu yere çömelerek kulaklarını kapattı. Biraz sonra ses kesilince kafasını kaldırdı ve ekranda kendisine bakan çömelmiş korku dolu gözlerle bakan kızı gördü. Kız yavaşça ayağa kalktı ve tam o sırada kızı yakalayan yaratık saçlarından tutup sürüklemeye başladı. Kızın bağırdığını görüyordu. Ama içeriden hiçbir ses gelmiyordu. Yaratık kızı odaya götürüp duvardan duvara fırlatmaya başladı. O sırada farklı bir sahneye geçince kendini rahatlamış hissetmişti çünkü içeride de herhangi bir hareket yoktu. Derin bir nefes alıp yavaşça ayağa kalktığında yanında bir şey hisseder gibi oldu. Yavaşça kafasını çevirince göz göze geldiği şeyle birlikte korkunç bir çığlık atmaya başladı.   

Polisler ihbarı alınca hemen adrese gittiler fakat içeriye girdiklerinde kimse yoktu. Bütün odaları aradılar ama ne birisi vardı ne de ortalık dağılmıştı. Televizyon hala açıktı ve kafesin içinde, çığlık atan kızın olduğu sahnede durdurulmuştu.

Berfin Gül


Like it? Share with your friends!

İncetezat Edebiyat
Kişisel yazılarınızı bize göndererek sitemizde yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. https://www.incetezat.com/misafir-yazarlik/

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir